×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/06/27 - 08:25
  • بازدید : 355
  • تعداد بازدیدکننده : 352
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بوی ماه مهر و 9 ماه تلاش برای سلامت دانش‌آموزان

رییس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت مهمترین برنامه های بهداشتی در مدارس را شامل معاینات دانش آموزان، بازدید از مدارس و آموزش بهداشت عنوان کرد.

با آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس،گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت و واحدهای تابعه خدمات بهداشتی را در قالب بسته‌های خدمت به دانش آموزان ارایه می‌دهند.

فاطمه ولی‌نژاد، رییس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت مهمترین برنامه های بهداشتی در گروه سنی نوجوانان را شامل معاینات دانش آموزان، بازدید از مدارس و آموزش بهداشت عنوان کرد.
وی در خصوص معاینات دانش آموزی گفت: معاینات دانش آموزان در گروه سنی 5 تا 18 سال در دو سطح پزشک (توسط پزشکان) و غیر پزشک (توسط مراقبین سلامت و بهورزان) در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت انجام می‌شود.

به گفته ولی‌نژاد این معاینات در طول سال تحصیلی، بر اساس بسته‌های خدمت به دانش‌آموزان پایه های اول، چهارم، هفتم و دهم ارایه می‌شود.

رییس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت خدمات ارایه شده توسط مراقبین سلامت و بهورزان را شامل اندازه‌گیری قد و وزن، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، بررسی موی سر، سلامت دهان و دندان، سلامت روان و تغذیه عنوان کرد.

وی خدمات ارایه شده توسط پزشکان را  شامل بررسی وضعیت سلامت عمومی دانش آموز از جمله سلامت چشم، گوش و حلق و بینی، قلب، ریه، شکم، دستگاه ادراری تناسلی، اسکلتی و ... خواند و تاکید کرد تمامی این خدمات به دانش آموزان سطوح گفته شده به صورت رایگان ارایه می‌شود.

 به گفته ولی‌نژاد تمامی دانش آموزان از نظر آلودگی پدیکولوزیس (آلودگی به شپش) غربالگری می‌شوند و درصورت مشاهده  تحت درمان و آموزش قرار می‌گیرند.

 وی ارایه آموزش‌های بهداشتی به دانش آموزان، اولیا و کارکنان مدرسه را از دیگر فعالیت‌های گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس عنوان کرد و گفت: با توجه به مقطع تحصیلی و نیاز آموزشی این آموزش‌ها شامل مباحث مختلف بهداشتی از جمله بهداشت بلوغ، توصیه به خودمراقبتی، فعالیت بدنی و پیشگیری از سوانح و حوادث است.

ولی نژاد تصریح کرد: در طول سال تحصیلی فضای فیزیکی مدارس، سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها و بوفه‌ها توسط کارشناسان  بهداشت بازدید می‌شوند و مشکلات موجود جهت مرتفع شدن به ادارات آموزش و پرورش اعلام می‌شود.

 با آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس، گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در جلسات هماهنگی برنامه‌های مختلف بهداشتی را تببین می‌کند و حضور کارکنان بهداشتی در مدارس پس از صدور مجوزهای لازم از آموزش پرورش انجام می‌شود.

اخبار دانشگاه 

 

  • گروه خبری : معاونت
  • گروه خبری : 131569
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست