×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1401/12/22 - 08:51
  • بازدید : 374
  • تعداد بازدیدکننده : 369
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

برگزاری کمیته هم اندیشی خانه های مشارکت مردم در سلامت

کمیته هم اندیشی خانه های مشارکت مردم در سلامت با حضور دکتر محمدرضا سهرابی معاون بهداشت دانشگاه، روسای خانه‌های مشارکت مردم، اعضای دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی(ساغ) دانشگاه و مدیران شبکه‌ها و روسای مراکز بهداشت تابعه برگزار شد.

کمیته هم اندیشی خانه های مشارکت مردم در سلامت با حضور دکتر محمدرضا سهرابی معاون بهداشت دانشگاه، روسای خانه‌های مشارکت مردم،  اعضای دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی(ساغ) دانشگاه و مدیران شبکه‌ها و روسای مراکز بهداشت تابعه برگزار شد.

دکتر سهرابی با تقدیر از فعالیت‌های انجام شده خاطر نشان کرد برای تامین سلامت جامعه و ارایه خدمات با کیفیت و شایسته مردم، همکاری بین بخشی و همراهی همه سازمان‌ها و نهادها ضروری است.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به راه اندازی خانه های مشارکت مردم در سلامت در سطح دانشگاه ساختار خانه‌های مشارکت مردم را  یک فرصت در نظام سلامت  عنوان کرد و گفت خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از این فرصت به خوبی استفاده کرد و در مدت کوتاهی در همه شبکه ها و مراکز تابعه یک خانه مشارکت راه‌اندازی شد و ساختار تشکیلاتی آن شکل گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد این ساختار در سال آینده از نظر کمی و کیفی توسعه یابد.

دکتر سهرابی با تاکید بر این که با همکاری خانه های مشارکت می توان خدمات ارایه شده را دارای ارزش افزوده کرد گفت فعالیت‌هایی که در حوزه بهداشت  و ارایه خدمات انجام می شود اغلب تخصصی و در حیطه وظایف کارکنان بهداشت است. تلاش ما این است با همکاری بین بخشی در بستر خانه های مشارکت مردم فعالیت‌هایی را که به صورت موازی در سایر نهادها و سازمان‌ها انجام می‌شود را شناسایی کنیم تا با هم افزایی و تجمیع منابع و امکانات موجود با  مشارکت مردم و نمایندگان آن‌ها خدمات بهتر و با کیفیت تری ارایه کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به این که سلامت بخشی از مقوله رفاه است خاطر نشان کرد اگرچه مهمترین هدف نظام سلامت تامین سلامت مردم است اما در بخش بهداشت  فقط محدود به سلامت نیستیم و امیدواریم با همکاری های بین بخشی و کمک‌های خیرین رفاه مردم نیز به ویژه در مناطق کم برخوردار بهبود یابد. 

 وی پس از استماع نظران و مشکلات شناسایی شده در مناطق مختلف از روسای خانه های مشارکت مردم خواست در طبقه بندی و راهکارهای رفع مشکلات به شبکه علیتی که باعث بروز مشکلات شده نیز توجه کرده و در این مسیر از نظرات مردم، متخصصین و همکاری همه سازمان‌ها و نهادهای مختلف استفاده کنند.

معاون بهداشت دانشگاه اظهار امیدواری کرد در سال جدید با برنامه‌ریزی هدفمند و مشارکت گسترده تر

شاهد شکوفایی هرچه بیشتر خانه‌های مشارکت و ارایه خدمات مناسب و شایسته به مردم شریف منطقه باشیم.   

دکتر گوهر محمدی، رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه نیز در سخنانی با تقدیر از حمایت‌های معاون بهداشت دانشگاه در راه اندازی خانه های مشارکت و گسترش آن‌ در تمامی مراکز و شبکه‌های بهداشت بر هویت بخشی و حمایت طلبی خانه‌های مشارکت از طریق تبیین فعالیت ها وانتظارات به ویژه در کارگروه‌های مربوطه در استانداری تاکید کرد .

 وی همچنین پیشنهاد کرد جلسات آموزشی  برای توانمندسازی اعضا در زمینه جلب مشارکت برنامه‌ریزی شود.

در این جلسه نماآهنگی از عملکرد خانه های مشارکت مردم پخش شد و روسای خانه‌های مشارکت مشکلات وپیشنهادات خود را با معاون بهداشتی دانشگاه مطرح کردند.

درپایان جلسه با اهدای لوح سپاس از روسای خانه مشارکت مردم در سلامت تقدیر شد .

شایان ذکر است این جلسه دومین کمیته هم اندیشی  خانه های مشارکت در سال جاری بود که با حضور دکتر نعمت اله محمدی نیا، معاون فنی، دکتر مریم محسنی، مشاور پژوهشی معاونت بهداشت، دکتر گوهر محمدی رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی(ساغ) دانشگاه، فرزانه متین راد دبیرو مسئول برنامه، کارشناسان گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت و ساغ دانشگاه، روسا و مدیران مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان و روسای خانه های مشارکت مردم در سلامت برگزار شد .

  • گروه خبری : معاونت
  • گروه خبری : 124480
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست