×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • : 1401/12/28 - 10:24
  • : 213
  • : 199
  • : 2 دقیقه

آمادگی واحدهای تابعه معاونت بهداشت در ایام تعطیلات نوروز

معاون بهداشت دانشگاه در گفت و گو با پورتال خبری معاونت بهداشت از آمادگی واحدهای تابعه جهت ارایه خدمات به مراجعین در تعطیلات رسمی نوروز خبر داد.

دکتر محمدرضا سهرابی، معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به آمادگی واحدهای تابعه معاونت بهداشت جهت ارایه خدمت به مراجعین گفت: یک از واحدهای مهم ارایه خدمت واحدهای مراقبت و پیشگیری از هاری هستند که در تعطیلات نوروز تمامی واحدهای مراقبت و پیشگیری از هاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بصورت 24 ساعته به افراد حیوان گزیده ارایه خدمت می‌کنند.

وی با اشاره به لزوم انجام اقدامات پیشگیری و مراقبت در خصوص کلیه موارد حیوان گزیدگی گفت: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت در کشور ما هر مورد حیوان‌گزیدگی باید به عنوان هارگزیدگی تلقی شده و اقدامات لازم شامل شستشوی زخم به مدت 15 دقیقه، ضدعفونی زخم، تزریق واکسن هاری و در صورت لزوم تزریق سرم ضدهاری جهت افراد آسیب دیده صورت پذیرد، لذا کلیه واحدهای مراقبت و پیشگیری از هاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همانند سال های گذشته بصورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات مذکور می باشند.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد چنانچه فردی به هر دلیل دچار حیوان گزیدگی شد لازم است در اسرع وقت با نزدیک‌ترین واحد مراقبت و پیشگیری از هاری به محل سکونت خود، تماس حاصل کرده و خدمات مورد نیاز را دریافت کند. 

برای اطلاع از آدرس‌ها اینجا کلیک کنید 

 

آمادگی مراکز غربالگری نوزادان جهت ارائه خدمات در نوروز 1402

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از آمادگی مراکز غربالگری نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ایام تعطیلات عید نوروز 1402 برای  ارائه خدمات غربالگری 3 تا 5 روزگی نوزادان خبر داد.

دکتر سهرابی، خاطر نشان کرد با توجه به اهمیت انجام به موقع آزمایشات غربالگری نوزادان و به منظور تشخیص و درمان زودرس بیماری های فنیل کتونوری، کم کاری مادرزادی تیروئید و فاویسم و همچنین بیماری‌های متابولیک ارثی در روزهای سوم تا پنجم پس از تولد نوزاد، همانند سالهای گذشته تعدادی از مراکز خدمات جامع سلامت در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت کشیک آماده ارائه خدمات غربالگری به هموطنان عزیز در ایام تعطیلات رسمی نوروز می باشند.

وی ضمن تأکید مجدد بر لزوم انجام به موقع آزمایشات فوق، از کلیه هموطنان عزیز درخواست کرد تا با توجه به مراکز تعیین شده، به نزدیکترین مرکز ارائه دهنده خدمات غربالگری نوزادان مراجعه و خدمات را دریافت نمایند.

دکتر سهرابی یادآوری کرد که در هفته دوم فروردین ماه فعالیت کلیه مراکز غربالگری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به روال عادی برقرار می‌باشد.  

برای اطلاع از لیست خدمات غربالگری 3 تا 5 روزگی نوزادان در تعطیلات رسمی نوروز اینجا کلیک کنید

مراکز خدمات جامع سلامت فعال در ایام تعطیلات نوروزی - سال 1402

دکتر محمدرضا سهرابی با اعلام  لیست مراکز فعال در ایام تعطیلات رسمی نوروز گفت به منظور رفاه حال شهروندان و مسافران  نوروزی تعدادی از مراکز  خدمات جامع سلامت در تعطیلات رسمی نوروز خدمات معمول بهداشتی درمانی از جمله واکسیناسیون کووید را ارایه می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه یادآوری کرد با پایان تعطیلات رسمی فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت به روال عادی بازمی‌گردد.

برای مشاهده لیست مراکز فایلرا در انتهای صفحه دانلود کنید.

 وی همچنین از فعالیت بازرسان بهداشت محیط در قالب برنامه سلامت نوروزی خبر داد و گفت  تشدید نظارت‌های بهداشت محیط تا 14 فروردین ماه ادامه دارد و بازرسان بهداشت محیط حتی در روزهای تعطیل بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.

 

 

  • : معاونت
  • : 124661

0

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست