×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1401/12/27 - 14:37
  • بازدید : 240
  • تعداد بازدیدکننده : 234
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آغاز برنامه سلامت نورزوی بهداشت محیط سال 1402

برنامه سلامت نورزوی بهداشت محیط سال 1402 در تاریخ 24 اسفند در تمامی مراکز و شبکه های تابعه کلید خورد و تا 14 فروردین ادامه خواهد داشت

برنامه سلامت نورزوی بهداشت محیط سال 1402 در تاریخ 24 اسفند در تمامی مراکز و شبکه های تابعه کلید خورد  و تا 14 فروردین ادامه خواهد داشت.

مهندس  مجید تاجیک ، رییس گروه سلامت محیط با اعلام این خبر گفت هر ساله با آغاز فصل بهار وشروع ایام و سفرهای نوروزی برنامه سلامت نوروزی با هدف حفظ و ارتقای سلامت جامعه اجرا می‌‍‌‌شود تا از  از طریق کنترل عوامل محیطی و تشدید  نظارت بر پروتکل های بهداشتی سلامت شهروندان و مسافران حفظ شود.

 وی افزود  امسال نیز با مشارکت حدود200 کارشناس بهداشت محیط در ساعات اداری و غیر اداری و روزهای تعطیل بر بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت ابزار و تجهیزات و بهداشت ساختمان مراکز توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی به ویژه در  اماکن حساس  نظارت خواهد شد.

رییس گروه سلامت محیط یادآوری کرد بر اساس برنامه عملیاتی تدوین شده کارشناسان بهداشت محیط در طول اجرای برنامه بر  بیش از  17 هزارمرکز حساس تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، نزدیک به ده هزارامکنه عمومی،تفریحی، اقامتی، ورزشی و امکنه بین راهی و بالغ بر  381 سامانه آبرسانی در قالب بازرسی روتین و برگزاری گشت‌های مشترک نظارت خواهند کرد و در صورت مشاهده معضلات بهداشتی با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

مهندس تاجیک از شهروندان درخواست کرد به منظور پیشگیری از ابتلا به انواع سویه‌های ویروس کرونا، علاوه بر انجام کامل واکسیناسیون، رعایت فاصله مناسب، استفاده مستمر از ماسک در اماکن عمومی و به ویژه در فضاهای بسته، ضدعفونی دست و گندزدایی محیط و سطوح مشترک وکنترل تهویه مناسب در محیط ‌های بسته را به طور کامل رعایت کنند.

وی همچنین  از مردم و مسافران خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی شکایات خود را از طریق سامانه نظارت و مدیریت ارتباطات مردمی با شماره 190 مطرح کنند.

 

  • گروه خبری : معاونت
  • گروه خبری : 124620
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست