شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 476153
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین جلسه آموزشی بهبود کیفیت مراقبت های نوزادی مبتنی بر شواهد بر اساس ده گام EPIQ

گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیر مادر معاونت بهداشت، دومین جلسه آموزشی را با حضور کارشناسان سلامت مادران، مسئولین امور بهورزی، پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت مراکز و شبکه های بهداشت تابعه، کارشناسان سلامت مادران و کارشناس امور بهورزی معاونت بهداشت، از ساعت 8.30 لغایت 13 در سالن اجتماعات معاونت بهداشت با همکاری الهه راستکار مربی کشوری و کارشناس ارشد پرستاری از بیمارستان مهدیه در تاریخ 98/9/4برگزار کرد.

در ابتدا احمدی رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیرمادر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص اهمیت استفاده از روش آموزشی اپیک توضیحاتی را ارائه نمود.

وی افزود: دوره نوزادی یکی از حساس ترین مراحل زندگی محسوب می شود و نوزادان در این مرحله بسیار آسیب پذیر بوده و مرگ و میر بالایی دارند، لذا بررسی علل مرگ و ارائه مداخلات اجرایی جهت کاهش مورتالیتی و موربیدیتی در هر منطقه ضروری است.

وی ادامه داد: تجارب جهانی به ویژه در کشور کانادا نشان داده است که استفاده از روش بهبود کیفیت مراقبت های نوزادی مبتنی بر شواهد بر اساس ده گام"EPIQ" در کاهش مرگ و میر نوزادان بسیار موثر است.

سپس راستکار به عنوان مدرس دوره اپیک با استفاده از کتاب کار و فیلیپ چارت اپیک، آموزش های تئوری و عملی را ارائه کرد. در طی آموزش، کارشناسان به 3 گروه جهت کار گروهی تقسیم شده و سپس به صورت عملی با تعیین یکی از مشکلات شایع در مراکز و شبکه های بهداشت، اقدام به ترسیم نقشه فرایند نموده و پس از تعیین شاخص ها، هدف هر گروه را توضیح دادند و سپس با تعیین مداخلات لازم به صورت عملی این دوره را فرا گرفتند.

در پایان مقرر شد پس از دریافت پروتکل اجرایی، برنامه ریزی جهت طراحی مداخله در فرایند مراقبت های نوزادان توسط سطوح محیطی انجام گردد.


١٤:٥٠ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٧٤٦    /    تعداد نمایش : ٩٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.