پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١ - 
EN AR
1 2 3 4 5
 
صفحه اصلي > معرفی معاونت بهداشت 
 

آشنایی با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

معاونت امور بهداشتی دانشگاه از خرداد ماه سال 1373 به دنبال ادغام سازمان منطقه ه‏ای بهداشت و درمان و دانشگاه فعالیت خود را آغاز نمود تا وظیفه اصلی خود را در قالب مدیریت دانشگاه به صورت ایجاد پل ارتباطی بین جامعه و نیاز‏های بهداشتی و درمانی از یك طرف و نقش آموزش مبتنی بر جامعه در دانشگاه از سوی دیگر و انجام پژوهش‏های كاربردی به انجام رساند. پس از ادغام، به دلیل فراوانی و گستردگی گیرندگان و تنوع و ویژگیهای خدمات بهداشتی، همچنین سهولت ارائه خدمات ساختار تشكیلات و وظایف معاونت بهداشتی در قالب مركز بهداشت استان طراحی و ابلاغ گردید.

معاونت بهداشت بر اساس شرح وظائف پیش بینی شده در سیستم بهداشتی (با مدیریت معاون امور بهداشتی) در قالب 10 واحد ستادی به امر برنامه ریزی، هدایت، نظارت، سازماندهی و ارزشیابی برنامه ‏ها در سطح مراكز بهداشت شهرستانها (باهماهنگی و همكاری سایر معاونت‏های دانشگاه) می‏پردازد.این معاونت علاوه بر ارتباط با ریاست دانشگاه و سایر معاونت‏های مربوطه به طور مستقیم با  ادارات كل معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پــزشكی در ارتباط می‏باشد و از سوی آنها پشتیبانی  (علمی،‌ مالی و ...) هدایت و نظارت و سازماندهی می‏گردد.

محدوده دانشگاه شهید بهشتی  از شمال به استان مازندران، از جنوب به محدوده دانشگاه علوم پزشکی تهران، از خاور به استان سمنان و از باختر به محدوده دانشگاه علوم پزشکی ایران می‏باشد. این منطقه بین 34 تا 5/36 درجه عرض شمالی و 50 تا 53 درجه طول خاوری واقع شده و با رشته كوه‏های البرز از استان‏های شمالی ایران جدا شده است. درارتفاعات بالایی كوهستان البرز كه دارای شیب نسبتا تندی است، جمعیت اندکی ساكنند و شهرستان دماوند دراین ارتفاعات واقع شده است .

مناطق شهرداری تابعه به تفكیك شامل مناطق 1 (مركزبهداشت شمیرانات)،3 و4 و7 و8(مركزبهداشت شمال تهران)، 12و13و14و قسمتی از منطقه 15 (مركزبهداشت شرق تهران) و شهرستانهای دماوند (آبعلی، مهرآباد، ابرشیوه، تاررود، جمع آبرود) پاكدشت (شریف آباد، كریم آباد، جمال آباد، حصارامیر، فرون آباد و فیلستان) ورامین، (بهنام عرب جنوبی، بهنام وسطی جنوبی، بهنام پازوكی جنوبی، بهنام وسطی شمالی)  قرچک (قشلاق جیتو ،ولی آباد) پیشوا (پیشوا ،عسگریه ،جلیل اباد ،طارند بالا)و فیروزكوه، (حبله رود، قزقانجای، پشتكوه، شهرآباد و دوبلوك) و شمیرانات (رودبارقصران، لواسان بزرگ، لواسان كوچك) وپردیس (گل خندان ،کرشت ،جاجرود وسعید آباد) می‏باشد.

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7848
 بازدید امروز : 3940
 کل بازدید : 21399382
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 2.95
معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی  شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خيابان جمهوري اسلامي و خيابان حافظ (نقشه گوگل)

تلفن : 66707636-66700512- 021

پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir