شنبه ٢٩ مرداد ١٤٠١ - 
EN AR
1 2 3 4 5
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري اولین كميته مرگ نوزادان و كودكان 1 تا 59 ماهه

 

 

اولین كميته مرگ نوزادان و كودكان  یک تا 59 ماهه معاونت بهداشت در سال جاری  با حضور دکتر علی اصغرحلیمی اصل، پزشک بخش کودکان بيمارستان شهداي تجريش برگزار شد.

جلسه با  پیگیری مصوبات کمیته های قبلی مرگ نوزادان و كودكان و تبیین دریافت پرونده های بیمارستانی  توسط ستاد شبکه ها و مراکز بهداشت آغاز شد. سپس  گزارش تحلیلی مرگ نوزادان و كودكان در سال گذشته قرائت شد و موارد مرگ خارج بیمارستانی نوزادان و كودكان یک تا59 ماهه نوزادان تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهيد بهشتي مورد به مورد (case study ) مطرح ودرباره آن بحث و تبادل نظر شد. دکتر حلیمی در جمع‌بندی با اشاره به اهمیت  مراقبتهای دوران بارداری بر  آموزش مادران باردار توسط پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان تاکید کرد .  وی همچنین  با  یادآوری  مخاطرات تهدید کننده نوزادان و كودكان تاکید کرد آموزش پیشگیری از حوادث، آموزش پیشگیری از کم آبی مرتبط یا بیماری‌های اسهالی در منزل  و مراجعه زود هنگام به پزشک، و نکات ایمنی بعد از تغذیه نوزاد در برنامه‌های آموزشی مادران مورد توجه قرار گیرد. در این جلسه پیشنهاد شد با توجه به اهمیت  تجویز دارو برای کودکان متناسب با سن آن‌ها،  دوره های بازآموزی در این زمینه پیش‌بینی و در تقویم آموزشی لحاظ گردد.

ناهنجاری و بیماری  مادرزادی قلبی، حادثه سقوط، بیماری سیستم گوارشی، بیماری سیستم عصبی، بیماری سیستم قلبی عروقی و سوانح  وحوادث از علل مرگ و میر  نوزادان و كودكان در خارج از بیمارستان در سال 1400-1399بوده است.

 این جلسه 31 خرداد با حضور رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیر مادر، کارشناسان سلامت کودکان و نوزادان معاونت بهداشت، نمایندگان واحد گسترش، پیشگیری از بیماری ها و آمار، عملکرد و برنامه ریزی معاونت بهداشت، مسئولین واحد بهداشت خانواده و كارشناسان برنامه مرگ حوادث و ستاد شبكه ها و مراكز بهداشت در سالن جلسات مرکز خواجه نوری برگزار شد.


 

 


٠٩:٢٥ - دوشنبه ٦ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٨١٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1724407
 بازدید امروز : 526
 کل بازدید : 21765127
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 2.95
معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی  شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خيابان جمهوري اسلامي و خيابان حافظ (نقشه گوگل)

تلفن : 66707636-66700512- 021

پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir