شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 476150
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش فعالیت های واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت شمیرانات از تاریخ 98/9/2 الی 98/9/8

گزارش فعالیت های واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت شمیرانات از تاریخ 98/9/2 الی 98/9/8

گزارش فعالیت های واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت شمیرانات

Ø      برگزاری پنجمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان شمیرانات

                                      

در تاریخ 03/09/98 پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان شمیرانات در محل فرمانداری شمیرانات با حضور ادارات و سازمان های عضو کار گروه  سلامت و شبکه بهداشت و درمان شمیرانات برگزار گردید.در این کار گروه جناب آقای دکتر شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات در خصوص اهمیت نظارت در حوزه بهداشت و درمان در جهت افزایش و ارتقای بهداشت و سلامت عموم بیاناتی را ارائه نمودند و  سپس آقای مهندس جعفری کارشناس مسئول بهداشت محیط در مورد پیگیری مصوبات جلسه قبل و دستور جلسه گزارش مبسوط داده و آقای فیضی در مورد بیماری آنفولانزا فصلی و وضعیت بیماری در سطح شهرستان گزارش دادند . همچنین آقای مهندس ملاکاظمی کارشناس مسئول محترم واحد بهداشت حرفه ای در مورد بسته خدمات کارکنان دولت و انجام معاینات دوره ای کارکنان دولت اذعان نمودند که شبکه بهداشت و درمان شمیرانات آمادگی کامل را در زمینه انجام معاینات کارکنان دولت طبق تعرفه دولتی دارا می باشد . خانم وزیری کارشناس واحد مبارزه با بیماری های غیر واگیر در مورد کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت توضیحاتی را ارائه و لیست کاملی از این کالا ها را به منظور اطلاع رسانی به روسای سازمان ها و ادارات تحویل دادند .                                

                 

 

 

Ø      کنترل کیفی آب استخر های شنا و پلمپ استخرهای دارای آلودگی میکروبی  در ساعات اداری و غیر اداری

 

در طول هفته گذشته کارشناسان بهداشت محیط این شبکه در ساعات اداری و غیر اداری در غالب طرح تشدید نظارت های بهداشتی به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از استخرهای شنا در منطقه تحت پوشش بازدید بهداشتی به عمل آورده و ضمن کلرسنجی از آب حوضچه ها نسبت به نمونه برداری میکروبی و کدورت سنجی اقدام و نمونه ها با حفظ زنجیره ی سرما به آزمایشگاه منتقل گردید ، در ضمن با توجه به آلوده بودن آب برخی از حوضچه ها در تعدادی از استخرها شنا تحت پوشش حوضچه های مذکور پلمپ گردید .

 

 

Ø      بازدید از بیمارستان مسیح دانشوری

 

در روز چهار شنبه 06/09/1398  کارشناس ستاد بهداشت محیط این شبکه به همراه کارشناس بهداشت محیط بیمارستان مسیح دانشوری ضمن بازدید بهداشتی از بخش های مختلف بیمارستان مسیح دانشوری به بررسی نحوه مدیریت پسماند و فاضلاب بیمارستان پرداختند .

 

    

               

 

 

Ø      نمونه برداری از مواد غذایی

در هفته گذشته پیرو شکواییه های ثبت شده درسامانه شکایات مردمی وزارت بهداشت (190) همچنین موارد مشکوک تعداد 2  مورد نمونه برداری مواد غذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط این شبکه انجام شد.

 

 

 

Ø      رسیدگی به شکایات واصله از طریق سامانه شکایات مردمی 190 توسط

 

شبکه بهداشت و درمان شمیرانات

 

در هفته گذشته در خصوص رسیدگی به شکایات واصله(مواد غذایی، فاضلاب ،پسماند، آب و ...)  از سامانه مردمی 190  تعداد21 مورد شکایت  از سامانه توسط کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت شمیرانات دریافت شد که پس از ارسال شکایت به کارشناسان بهداشت محیط مراکز از محل مورد شکایت بازدید فنی و بهداشتی در زمان مقرر انجام شد. همچنين اقدام انجام شده ثبت سیستم سامانه شکایات شد.

 

 

 

Ø      معدوم سازی مواد غذایی غیر بهداشتی

در هفته گذشته کارشناسان بهداشت محیط این شبکه با توجه به بازرسی های بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی  مقدار 121 کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی را معدوم نمودند.

 

 

 

Ø      پلمپ امکنه غیربهداشتی

در هفته گذشته کارشناسان بهداشت محیط این شبکه پیرو اخطاریه های صادر شده تعدادی مورد از مراکز تهیه و توزیع که موازین بهداشتی را رعایت نکرده بودند اخطار پلمپ صادر گردید.


١٠:٤٤ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٦٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.