×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/11/18 - 19:12
  • بازدید : 54
  • تعداد بازدیدکننده : 54
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
همزمان با دهه فجر

مرکز سلامت روانی اجتماعی جامعه نگر در قرچک افتتاح شد

همزمان با دهه فجر اولین مرکز سلامت روانی اجتماعی جامعه نگر (سراج) در منطقه جنوب شرق استان تهران در شهرستان قرچک افتتاح شد.

 

بنا بر اعلام  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، مراسم افتتاح این مرکز سلامت روانی اجتماعی جامعه نگر (سراج)  با حضور معاون بهداشت دانشگاه، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان قرچک افتتاح شد.

دکتر محمدرضا سهرابی معاون بهداشت دانشگاه در این مراسم ضمن تقدیر از دست اندرکاران راه اندازی این مرکز بر اهمیت حفظ و ارتقای سلامت روانی  و اجتماعی جامعه تاکید کرد.

وی با اشاره به تاکید رییس جمهور بر راه اندازی 100 مرکز سراج در کشور خاطرنشان کرد: از این تعداد  9 مرکز سراج در محدوده دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ایجاد می‌شود  که امروز شاهد بهره برداری از اولین مرکز سراج دانشگاه در شهرستان قرچک هستیم.

به گفته دکتر سهرابی در مراکز جامع سراج (سلامت روانی اجتماعی جامعه نگر) انواع خدمات تخصصی سرپایی  و مراقبت‌های سلامت روان نظیر مشاوره، روانشناسی، روانپزشکی، روانکاوی و مددکاری به صورت رایگان به مراجعان ارایه می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه در خاتمه سخنان خود ابراز امیدواری کرد که راه اندازی این مرکز گام موثری در راستای ارتقای سلامت روانی اجتماعی ساکنان این منطقه باشد.

 
 

حسین فخاری فرماندار قرچک در مراسم افتتاحیه این مرکز گفت: مراجعان مراکز جامع سلامت محله  پس از غربالگری و براساس تشخیص روانشناس به مرکز سراج ارجاع داده می‌شوند و خدمات سلامت روان را دریافت می‌کنند.

فرماندار قرچک خاطرنشان کرد: در طرح سراج نیازهای اجتماعی و حمایتی بیماران مبتلا به اختلالات حوزه روان مرتفع شده و خدمات مورد نیاز را  با تکمیل دوره درمان و پیگیری‌های مداوم دریافت می‌کنند.

دکتر عباس افشار سرپرست شبکه بهداشت و درمان قرچک نیز در این مراسم ضمن بیان توضیحاتی درخصوص اهداف و عملکرد مراکز سراج گفت: مراکز سلامت روانی اجتماعی یا سراج واحدهایی هستند که با هدف ارتقای کمی و کیفی ارایه خدمات سلامت روانی اجتماعی به جامعه هدف تشکیل می‌شوند.

وی افزود: با کمک مراکز سراج به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی افراد و رضایت مراجعان، بیماران و خانواده آنان دست خواهیم یافت.

دکتر افشار خاطرنشان کرد: در این راستا مراجعان و بیماران تحت پوشش مراکز سراج قرار گرفته و خدمات سلامت روانی اجتماعی به آنان ارایه می شود.

براساس این گزارش مراسم افتتاحیه مرکز سراج قرچک با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیلی امام جمعه، مهندس فخاری فرماندار شهرستان قرچک، دکتر سهرابی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر غفارزاده رزاقی رییس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه، دکتر افشار سرپرست شبکه بهداشت قرچک و جمعی از مسئولان و روسای شهرستان برگزار شد.

  • گروه خبری : معاونت
  • گروه خبری : 138736
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست