چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 418707
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دومین نشست مدیران شبکه و روسای مراکز بهداشت برگزار شد

دومین نشست مدیران شبکه و روسای مراکز بهداشت برگزار شد

دومین نشست مدیران شبکه و روسای مراکز بهداشت برگزار شد

دومین نشست مدیران شبکه و روسای مراکز بهداشت تحت پوشش معاونت امور بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سالجاری با حضور معاونین فنی و اجرایی معاونت بهداشت، مدیران شبکه ها و روسای مراکز بهداشت و همچنین مدیران و روسای گروه‌های معاونت بهداشتی، روز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه در سالن PHC این معاونت، به ریاست دکتر عرشی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه ضمن آرزوی موفقیت در پیشبرد اهداف و برنامه ها در سالجاری، از خدمات صورت گرفته در سال گذشته تقدیر کرد.

وی افزود: در سال 96زحمات زیادی در حوزه بهداشت به خصوص اجرای طرح تحول سلامت صورت گرفت و با همکاری تمامی همکاران این حوزه توانستیم به برنامه ریزی های پیش بینی شده در این سال دست یابیم.

معاون امور بهداشتی در ادامه با تاکید بر اهمیت رعایت و حفظ انضباط مالی اظهار داشت: بایستی مبالغ بودجه ردیف های متمرکز در محل مورد نظر وزارت بهداشت و بر اساس شرح هزینه ارسالی، استفاده شده و تخصیص یابد.

دکتر عرشی در ادامه با تاکید بر نظارت و پایش مستمر فعالیت های کلیه واحد های بهداشتی به عنوان پایگاه های سلامت برونسپاری اذعان کرد: به منظور بررسی مشکلات موجود و نقاط قوت و ضعف فعالیت‌ها، بایستی مراکز و شبکه های بهداشتی تحلیل مناسبی از پایش های انجام شده تهیه نمایند.

در ادامه دکتر محمدی نیا معاون فنی معاونت بهداشت ضمن بیان این نکته که توزیع اعتبارات سالجاری بر اساس اطلاعات راستی آزمایی شده از طریق پیامک های ارسالی وزارت بهداشت می باشد، بر اهمیت توجیه خدمت گیرندگان و مراجعین به واحد های بهداشتی جهت پاسخگویی به پیامهای مذکور تاکید کرد، وی با بیان این مطلب که سامانه پیامک رضایتمندی وزارت بهداشت قادر است به کلیه خدمت گیرندگان پیامک ارسال نماید نتایج حاصله ابزاری برای پایش و نظارت بر عملکرد خدمت گیرندگان تحت پوشش است.

سپس دکتر غلامی معاون بهداشتی مرکز بهداشت شمال به ارائه گزارشی در خصوص خدمات ثبت شده، تعداد خدمت گیرندگان، تعداد خدمات، جمعیت ثبت نام شده مراکز و پایگاه‌های تحت پوشش این مرکز بهداشت پرداخت.

مهندس موسوی مسئول فناوری اطلاعات معاونت بهداشت گزارشی در خصوص تعداد شماره های تلفن همراه وارد شده به تفکیک مراکز و شبکه ها، میزان رضاتمندی هر کدام از آنها و مقایسه وضعیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه‌های تیپ1 کشوری ارائه کرد.

دکتر سربازی مدیر گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های معاونت بهداشت توضیحاتی در خصوص به کارگیری و عقد قرارداد به دو پرسنل فنی مراکز مشاوره رفتاری از محل اعتبارات برنامه گلوبال ارائه کرد.

سپس دکتر شاهزاده فاضلی مدیر گروه گسترش شبکه های معاونت بهداشت، گزارش مبسوطی در خصوص پایش عملکرد پایگاه‌ها، راستی آزمایی پیامکی، کلیاتی در مورد قراردادهای جدید پایگاه‌ها و پرداختی به پایگاه‌های سلامت توسط مراکز و شبکه ها و HNIS (ورود داده های تمامی واحد های فعال زیر مجموعه معاونت بهداشتی) ارائه نمود.

متین رئیس گروه نیروی انسانی معاونت امور بهداشتی با تاکید بر ممنوعیت حضور نیروهای مشمول طرح نیروی انسانی در رده شغلی مراقب سلامت در ستاد مراکز و شبکه ها گفت: اعزام نیروهای طرح نیروی انسانی جهت مراکز و شبکه ها صرفا با توجه به اطلاعات سامانه سیب خواهد پذیرفت.

تمجیدی رئیس گروه آمار، تحلیل عملکرد و برنامه ریزی معاونت امور بهداشتی به ارائه گزارشی در خصوص سامانه پایش برنامه عملیاتی سال 96 پرداخت و خواستار ارسال اطلاعات آماری در موعد مقرر به معاونت بهداشت شد.

در طی این جلسه مراکز شرق و شمال و شبکه شمیرانات به ارائه گزارشی در خصوص پرداخت اضافه کار از ابتدای سالجاری بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سیب پرداختند.

انجام زمان سنجی فعالیت‌ها در بازه زمانی 6-3 ماهه در یک مرکز دولتی از مراکز و شبکه های تحت پوشش، تسلط مدیران مراکز و روسای شبکه ها بر سامانه سیب، تکمیل شماره تلفن همراه خدمت گیرندگان در سامانه سیب و تعیین علل عدم ثبت آنها در این سامانه از دیگر موارد مورد تاکید معاون امور بهداشتی در این جلسه بود.

دومین نشست مدیران شبکه و روسای مراکز بهداشت برگزار شد
دومین نشست مدیران شبکه و روسای مراکز بهداشت برگزار شد


٠٩:٥٩ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦٢٠٥٧    /    تعداد نمایش : ٤٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.