يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 507619
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس دانشگاه :

بهورزان فارغ التحصیل مکتب عشق هستند

رئیس دانشگاه با اشاره به این که خمیر مایه بهورزی عشق به مردم است گفت: بهورزان فارغ التحصیل مکتب عشق هستند و عاشقانه و خالصانه شبانه روز به مردم خدمت می کنند و در واقع سامانه متحرک اطلاعاتی نظام سلامت منطقه خود محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه به مناسبت دوازدهم شهریورماه و روز بهورز، در مراسمی نمادین با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از تلاشهای ارزنده بهورزان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه در این مراسم  ۱۲ شهریورماه را فرصت مغتمی برای تکریم و پاسداشت خدمات متعالی و ارزنده بهورزان برشمرد که تجسمی از ایثار، همراهی و مردم دوستی هستند.

 مهمترین خصلت بهورزان از جنس مردم بودن است

وی بهورزی را شغلی مقدس و شریف ذکر کرد که خدمات بی نظیر این سنگربانان خط  مقدم شبکه بهداشتی کشور همواره در داخل و خارج از کشور مورد تمجید قرار گرفته است.

به گفته دکتر زالی مهمترین خصلت بهورزان از جنس مردم بودن آنهاست و این عاشقان سلامت مردم با کوله باری از تجربه، عشق، مهربانی و مهرورزی بصورت شبانه روزی به خدمت رسانی به مردم منطقه خود می پردازند.

وی با بیان این مطلب که افزایش شاخص های بهداشتی و سلامت در اقصی نقاط کشور بدون خدمات بهورزان ناممکن بود گفت:  بسیاری از دستاوردهای شبکه بهداشت کشور  نظیر کاهش مرگ و میر مادران و کودکان و نوزادان، افزایش کیفیت زندگی، ارتقای سلامت مردم، ارتقای شاخص های بهداشتی که به عنوان شاخص های ممتاز تحسین برانگیز در عرصه بین المللی مطرح است مرهون تلاش جامعه بهورزی است.

بهورز ؛ نگهبان اولین ایستگاه تماس نظام سلامت کشور  / بهورز از پیش از تولد تا پس از ممات در خدمت مردم است

دکتر زالی با اشاره به وظایف متعدد بهورزان خاطرنشان کرد: بسته خدمتی متراکم، فشرده و بسیار حساسی بردوش پرتوان بهورزان است و این گروه خدوم از پیش از تولد تا پس از ممات در کنار مردم به ارایه خدمت می پردازند.

رئیس دانشگاه بهورزان که در خط مقدم ارایه خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه هستند را محیطی ترین نقاط تماس نظام سلامت در عرصه خدمات عمومی کشور عنوان کرد و گفت: بهورز نگهبان اولین ایستگاه تماس نظام سلامت کشور محسوب می شود.

دکتر زالی با بیان این که امروز به جامعه بهورزی کشور افتخار می کنیم افزود: این عزیزان کارشان مقید به زمان و مکان نیست و با عشق و محبت و مهرورزی به ساکنان منطقه تحت پوشش خود را حتی در نقاط سخت و صعب العبور سرکشی می کنند. ارتباط عاطفی و معنوی عمیقی که بین بهورز و مردم  وجود دارد یکی از استثنائی ترین ارتباطات در نظام خدماتی کشور است.

 بهورزان فارغ التحصیل مکتب عشق هستند

رئیس دانشگاه بن مایه بهورزی را عشق به مردم دانست و گفت: بهورزان فارغ التحصیل مکتب عشق هستند واین مراقبان سلامت، نگهبانان و دیده وران تیزبین عاشقانه و خالصانه علیرغم تمامی دشواری ها و سختی ها شبانه روز در خدمت مردم روستای خود هستند.

بهورز سامانه متحرک اطلاعاتی نظام سلامت است

وی با اشاره به اشراف بهورزان به مختصات جغرافیایی، اجتماعی ، اقتصادی، اقلیمی، فرهنگی  منطقه تحت نظارت از آنان به عنوان سامانه متحرک اطلاعات بهداشتی روستای محل خدمت یاد کرد.

وی دستاوردهای حاصل شده در سیستم بهداشتی کشور و ارتقای سلامت جامعه را مرهون تلاش شبانه روزی بهورزان برشمرد و گفت: بهورزان نقاط قوت و غرورآفرین سیستم بهداشتی کشور هستند که جایگاهی متعالی دارند.

 چهره بهورزان در کرونا بازنمایی شد/ تلاش بهورزان دوشادوش مدافعان سلامت در کرونا

دکتر زالی با اشاره به نقش مهم و ارزنده بهورزان در بحران کرونا و ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری گفت:چهره بهورزان در کرونا بازنمایی شد و این بحران نیاز به خدمات این گروه را بیش از پیش نمایان ساخت.

وی با ذکر این مطلب که بهورزان نیز همچون سایر مدافعان سلامت در نبرد با کرونا حضوری چشمگیر داشته و تعدادی از آنان نیز به فیض شهادت نائل شدند، افزود: بهورزان تمام این مخاطرات را به جان خریده و تن به طوفان کرونا زده و به صیانت از جان مردم پرداختند و این امر قابل ستایش است.

وی با اشاره بر لزوم ارتقای جایگاه شغلی و حرفه ای بهورزان واعلام حمایت ازجامعه بهورزی تاکید کرد: آموزشگاه های بهورزی به عنوان نبض تپنده نظام بهداشت همچنان باید فعال باشند و به تربیت نیروی متبحر و کارآمد بپردازند.

رییس دانشگاه در خاتمه سخنان خود ضمن تبریک مجدد این روز برای تمامی بهورزان و خانواده های آنان آرزوی سلامت، سعادت و توفیق روزافزون کرد.

 بهورز از بنیادی ترین اجزای سیستم بهداشتی کشور است  

دکتر ایاد بهادری معاون امور بهداشتی دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک روز بهورز از زحمات بهورزان تلاشگر و کوشا قدردانی کرد.

جامعه بهورزی را جزو بنیادی ترین اجزای سیستم بهداشتی کشور برشمرد که خدمات بهداشتی را مستقیم به خانه روستائیان برده و خدمات سلامت را مستقیما در اختیار مردم قرار می دهند.

 بهورزی یک برند جهانی و منحصر به فرد برای ایران است

دکتر حائری مشاور ریاست دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به تاریخچه تشکیل سیستم بهداشتی در کشور خدمات ارزنده بهورزان را ارج نهاد و گفت: بهورزان انسان هایی کوشا و ورزیده برای بهسازی زندگی مردم هستند که با زحمت فراوان در روستاها به ارایه خدمت و آموزش سبک زندگی سالم می پردازند.

وی بهورزی را یک برند جهانی و منحصر به فرد برای ایران برشمرد که در بازدیدهای سازمان جهانی بهداشت همواره ستوده شده است.

۲۱۴ بهورز در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خدمت می کنند /بهورزان خط مقدم سطح اول ارایه مراقبت های بهداشتی اولیه

دکتر شاهزاده فاضلی مدیر گروه گسترش شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه نیز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های بهورزان گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دارای ۱۲۲ خانه بهداشت و ۲۱۴ بهورز است که جمعی از آنان فارغ التحصیل آموزشگاههای بهورزی ورامین و دماوند هستند.

وی بهورزان را خط مقدم سطح اول ارایه مراقبت های بهداشتی اولیه یا PHCبرشمرد و با توجه به بازنشستگی اولین گروه بهورزان کشور خاطرنشان کرد که برای جایگزینی این نیروها در سال آتی نیز باید دوره جدیدی از دانش آموزان بهورزی پذیرش و تربیت شوند.

 بهورزان چند پیشه هستند

کاظمی مسئول بهورزی معاونت بهداشت نیز ضمن تقدیر از زحمات بهورزان، آنان را چند پیشه برشمرد که فعالانه در امور سلامت، مامایی، درمانی، روانشناسی و بهداشتی و آموزش را انجام داده و یکی از دلایل موفقیت شبکه های بهداشتی کشور برشمرد.

وی با اشاره به اعتماد بالای مردم روستا به بهورزان، نحوه رتباط بهورزان با مردم روستا را ستودنی برشمرد.

به گفته کاظمی بهورزان در بحران کرونا در حیطه های مختلفی نظیر گندزدایی، غربالگری، دفن بهداشتی اجساد، پیگیری درمان بیماران مبتلا به کرونا و... به ارایه خدمت پرداختند و الگویی موفق در جامعه سلامت و بهداشتی ما هستند.

یکی از بهورزان حاضر در نشست نیز با اشاره به فعالیت هایی که روزانه انجام می دهد خاطرنشان کرد: مهمترین فعالیت بهورزان را آموزش بهداشت با محوریت کرونا در روستاها برشمرد .

وی در ادامه گفت: ما از قبل از تولد تا پس از فوت با سلامت مردم  روستا در ارتباط هستیم و به آنان خدمت می کنیم.

این بهورز دانشگاه با اشاره به فعالیت های وسیع و گسترده ای که در حوزه های مختلف بهداشت محیط، بهداشت خانواده، مادر و کودک، واکسیناسیون، بهداشت حرفه ای، بهداشت مدارس و آموزش بهداشت انجام می دهند به برخی از مشکلات موجود در خصوص سامانه سیب اشاره کرد.

وی علیرغم سختی ها و دشواری های کار بهورزی از کار خود، خدمت رسانی ، ارتباط با مردم و حضور در محیط روستا و خدمتی ابراز رضایت کرد و عاشقانه از شغل خود سخن گفت.

در این مراسم نمادین که با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفاظتی برگزار شد، دکتر بهادری معاون امور بهداشتی دانشگاه، دکتر شاهزاده فاضلی مدیر گروه گسترش شبکه معاونت بهداشتی، کاظمی مسئول امور بهورزی معاونت بهداشتی و تنی چند از بهورزان شاغل در مناطق تحت پوشش دانشگاه حضور داشتند.

در خاتمه مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی بصورت نمادین از ۱۰ تن از بهورزان شاغل در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تقدیر شد.

 


٢٣:٢٩ - پنج شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٠٠٢    /    تعداد نمایش : ١٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66707636-66700512- 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.