شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 507606
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري اولین"كميته مرگ كودكان 1 تا 59 ماهه و نوزادان" معاونت بهداشت در سال 99

كميته مرگ كودكان 1 تا 59 ماهه و نوزادان معاونت بهداشت با حضور دکتر محمدی نیا معاون فنی معاونت بهداشت، دکتر جانبازی معاون اجرایی معاونت بهداشت، دکتر حلیمی رئیس بخش اطفال بيمارستان شهداي تجريش، احمدی رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیر مادر، کارشناسان سلامت کودکان و نوزادان معاونت بهداشت، نماینده واحد گسترش، پیشگیری از بیماری ها و آمار، عملکرد و برنامه ریزی معاونت بهداشت، کارشناس مرگ کودکان معاونت درمان، مسئولین واحد بهداشت خانواده و كارشناسان برنامه مرگ كودكان و نوزادان ستاد شبكه ها و مراكز بهداشت، در سالن اجتماعان معاونت بهداشت به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

در ابتدا خیر مقدم توسط معاونین فنی و اجرایی به مدعوین و اهمیت برگزاری کمیته های مرگ کودکان و نوزادان و ارائه خدمات با کمیت و کیفیت مناسب در راستای ارتقاء سلامت کودکان و نوزادان و کاهش میزان مرگ و میر این گروه سنی بیان شد. 

سپس احمدی رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیر مادر گزارش تحلیلی مرگ کودکان (سال 98-97) و گزارش تحلیلی مرگ نوزادان (سال 98-97)  را ارائه نمود. همچنین مصوبات کمیته قبلی را مرور کرد.

14 مورد مرگ خارج بیمارستانی کودکان 1تا59 ماهه و 3مورد مرگ خارج بیمارستانی نوزادان تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهيد بهشتي به صورت  case studyبررسي شدند و همکاران حاضر در جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

هم چنین دکتر حلیمی در خصوص آموزش پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن قبل از شروع فصل سرما و آموزش نحوه شیردهی و پیشگیری از آسپیراسیون نوزادان، نکاتی را ارائه کردند. در ضمن بر اساس مرگ هاي خارج بيمارستاني مداخلات لازم تصويب شد.

در ادامه احمدی رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیر مادر از تلاش ها و رهنمود های دکتر حلیمی در پیشبرد کمیته مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه و نوزادان معاونت بهداشت در امر کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان تقدیر و تشکر نمود.

در پایان نیز جلسه با سخنان دکتر جانبازی در خصوص حمایت معاونت بهداشت از انجام مداخلات لازم جهت کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان پایان یافت.

 


١٤:٠٠ - دوشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٥٩٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66707636-66700512- 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.