شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 507615
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري دومین جلسه كارشناسي برنامه های سلامت كودكان، نوزادان و شیرمادر در سال 99

دومین جلسه كارشناسي برنامه های سلامت كودكان، نوزادان و شیرمادر با حضور كارشناسان سلامت كودكان (کودک سالم- مانا- مرگ كودك 1 تا 59 ماهه)، شیر مادر و نوزادان مراكز و شبكه هاي بهداشت تحت پوشش دانشگاه، در سالن جلسات معاونت بهداشت به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس از ساعت 12-8.30 برگزار شد.

در ابتدا احمدی رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیر مادر معاونت بهداشت توضیحاتی در خصوص برنامه عملیاتی، فعالیت های سال 99 و مشکلات مشاهده شده در بازدید ها ارائه نمود.

وی در ادامه در خصوص بررسی و مشاهده روزانه سامانه سیب، اداره پورتال سلامت کودکان و سامانه مادر و نوزاد (ایمان)، انجام بازدید های حضوری، غیر حضوری و پایش های مجازی سطوح محیطی توسط کارشناسان ستاد مراکز و شبکه های بهداشت تاکید نمود.

در ادامه تاج الدینی کارشناس برنامه سلامت کودکان در مورد برگزاری کمیته مرگ نوزادان و کودکان 1 تا 59 ماهه سال 99، ارسال به موقع سناریو های مرگ خارج بیمارستانی کودکان و مستندات آن و آمار مراکز نگه داری کودکان بی سرپرست توضیحاتی را بیان کرد.

سپس قاسم پور کارشناس برنامه های سلامت نوزادان و شیر مادر معاونت بهداشت در خصوص مشکلات مشاهده شده در گانت فعالیت و بازدید کارشناسان، ارسال به موقع آمار به معاونت، دقت در ثبت آمار فعالیت ها و عملکرد و مطالعه دستورالعمل های برنامه های سلامت کودکان، نوزادان و شیر مادر توسط مراقبین سلامت نکاتی را توضیح داد. سپس در خصوص نحوه ارزیابی بیمارستان های دوستدار کودک، اجرای تماس پوست با پوست در بیمارستان ها بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت به صورت پاور پوینت آموزش لازم ارائه شد.

در پایان نیز کارشناسان، نظرات و پیشنهاداتی در راستای اجرای بهتر برنامه سلامت کودکان در مراکز و شبکه های بهداشت تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ارائه نمودند.


٠٧:٥٨ - يکشنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٥٣٠٤    /    تعداد نمایش : ١٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66707636-66700512- 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.