پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 479212
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار شبکه بهداشت و درمان شمیرانات

کارگاه کنترل عوامل شیمیایی توسط واحد بهداشت حرفه ای شبکه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، با توجه به نیازسنجی انجام شده توسط واحد بهداشت حرفه ای، کارگاه یک روزه آشنایی و کنترل عوامل شیمیایی محیط کار با حضور و همکاری کارشناسان بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شرق در سالن اجتماعات شبکه بهداشت شمیرانات برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی مطالبی در مورد طبقه بندی مواد شیمیایی، روشهای اندازه گیری عوامل زیان آور شیمیایی و استانداردهای تعیین میزان مجاز مواجه با ترکیبات شیمیایی مطالبی ارائه شد.

برگزاری نشست پایش مجازی شبکه شمیرانات

در تاریخ 12/11/98با حضور مدیر و معاون بهداشتی شبکه بهداشت شمیرانات، طی فراخوانی از واحدهای ستادی (سلامت خانواده، دهان و دندان، سلامت روان، مدیریت گسترش و توسعه شبکه، سلامت مدارس، بیماری های واگیر و غیرواگیر و...) خواسته شد که در اسرع وقت و طی اعلام در دفتر مدیریت حضور یابند.

این برنامه که با هدف پایش مراکز در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) و هدف کلی بهبود سیستم ارائه خدمات بهداشتی صورت گرفت، بطور همزمان تمرین فراخوان تیم ارزیابی نیز بود.

تمامی شرکت کنندگان نظراتی درمورد نحوه استخراج شاخص های واحد تخصصی خود اعلام کردند. سپس رکسانا پارساپور به عنوان دبیر برنامه پایش مجازی نحوه تدوین و ارائه الگوئی برای گزارشگیری پوشش برنامه ها را به سمع و نظر شرکت کنندگان گذاشت. همچنین یک مرکز به شکل رندوم انتخاب و از نظر پوشش برنامه های مدیریت خطر بلایا مورد پایش قرار گرفت و روند تغییرات فصلی پوشش آن تحلیل شد.باتوجه به اینکه سامانه سیب یکی از معیارهای اصلی محاسبه شاخص ها برای مدیران ارشد و تصمیم سازان است، امید است که این حرکت سرآغاز تغییرات و بهبود در نظام ارائه خدمات بهداشتی باشد.

گزارش کمیته پیشگیری و کنترل بیماری کروناویروس

با توجه به شیوع بیماری کرونا، در تاریخ12/11/1398کمیته ای برای پیشگیری و کنترل این بیماری برگزار شد. در ابتدا دکتر عموزاده مطالبی در مورد این بیماری، آماده باش پرسنل ستادی و محیطی، لزوم اطلاع رسانی همگانی و هماهنگی و اطلاع رسانی به سازمانهای برون بخش بیان کرد.

مسئول واحد بیماریهای واگیر و کارشناس برنامه نیز در مورد کلیات علائم و نشانگان ابتلا به کرونا ویروس، راه های انتقال، پیشگیری و کنترل بیماری و تأکید همه اعضا بر محور قرار دادن آموزش همه جانبه و استفاده از ظرفیت های موجود صحبت کردند.

شایان ذکر است مقرر شد در اسرع وقت کارگروه بهداشت شهرستان در فرمانداری برگزار و ضمن اعلام اطلاعات مرتبط برای کلیه سازمان ها و ادارات شهرستان، ضمانت اجرائی اقدامات مرتبط مصوب شود.

 


١٧:٢٧ - شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٥١٩    /    تعداد نمایش : ٣٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.