جمعه ٢٤ آبان ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 464901
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه آموزشی- توجیهی ابزار غربالگری تکامل ASQ3 و ASQ SE در شهرستان ورامین

جلسه آموزشی- توجیهی "تعیین نقاط برش نسخه فارسی ابزار غربالگری تکامل ASQ3 و ASQ SE" توسط گروه سلامت کودکان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت آموزش پرسشگران مورخ 98/1/25در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان ورامین برگزار گردید.

در ابتدا احمدی رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیرمادر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص ابزار غربالگری تکامل ASQ3 و ASQ SE توضیحاتی را ارائه کرد. سپس درباره سلامت اجتماعی –هیجانی کودکان و اهمیت غربالگری آن مطالبی را بیان کرد.

احمدی افزود: سلامت اجتماعی و سلامت هیجانی با هم ارتباط دارند. سلامت اجتماعی را می توان به عنوان طیفی از رفتارها که اجازه پرداختن و نقش داشتن در تعاملات مثبت با افراد هم سن و سال، خواهر و برادرها، والدین و سایر بزرگسالان را به فرد می دهد، تعریف کرد. سلامت هیجانی را نیز توانایی تنظیم موثر هیجانات به منظور دستیابی به هدف خود می توان عنوان کرد.

در ادامه در خصوص پرسشنامه ها و نحوه تکمیل آن ها، امتیاز دهی پرسشنامه ها، نقاط برش، و فرم های رضایت نامه جهت پرسشگران توضیحاتی را داد.

همچنین احمدی درباره محاسبه سن کودک و تعیین پرسشنامه مناسب از نظر گروه سنی از طریق دو روش تفریق ساده و تفریق با انتقال، تعریف خوشه های شهری، شماره خانوارهای سرخوشه ها، نقشه های مناطق و نحوه انجام پرسشگری مطالبی را ارائه کرد.

در پایان نیز به سوالات حاضرین پاسخ داده شد و پرسشنامه ها و نقشه های مناطق پرسشگری در بین افراد داوطلب اجرای طرح توزیع گردید.

 

 


١٣:١٢ - پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٦٤٦    /    تعداد نمایش : ٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.