جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 431594
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسات معاونت امور بهداشتی در هفته ای که گذشت

نشست کارشناسی برنامه سلامت میانسالان در تاریخ 97/10/16در مرکز آموزش PHC معاونت بهداشت توسط گروه سلامت خانواده برگزار شد.

در این نشست که با حضور کلیه کارشناسان مسئول بهداشت خانواده و کارشناسان برنامه برگزار شد، امامی رئیس گروه سلامت باروری و خانواده ضمن خوشامدگویی و تبیین اهداف جلسه، بر دستیابی به مابقی اهداف از پیش تعیین شده مطابق با برنامه عملیاتی تا پایان سال 97تاکید کرد.

در ادامه اوجی کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت شرق، مباحث مرتبط با تغییر رفتار (soc)در میانسالان را آموزش داد.

برگزاری نشست کارشناسی گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس

جلسه شورای کارشناسی گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در تاریخ 17/10/97 با حضور دکتر نعمتی، رییس گروه، کارشناسان ستادی معاونت، کارشناسان مسئول و کارشناسان ذیربط در مراکز و شبکه های تابعه در سالن جلسات ستاد معاونت برگزار شد.

در این جلسه دکتر نعمتی بر لزوم ثبت صحیح در سامانه سیب و رتبه بندی سطوح محیطی بر اساس اطلاعات مندرج در این سامانه تأکید کرد. همچنین به اهمیت پایشهای مستمر از مراکز و پایگاهها بویژه مراکز نمونه اشاره کرد. سپس  به تفصیل به نحوه رتبه بندی سطوح محیطی بر اساس سامانه سیب پرداخت.

در ادامه، کارشناسان ستاد معاونت توضیحاتی در خصوص برنامه های جوانان، معاینات دانش آموزی و سامانه پایش برنامه عملیاتی ارائه نمودند.

در پایان کارشناسان مراکز و شبکه ها نیز در زمینه گزارش فعالیتهای انجام شده، مشکلات موجود و راه حلها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برگزاری نشست کارشناسان زئونوز در خصوص برنامه آئدس

نشست برنامه مبارزه با آئدس با حضور کارشناسان زئونوز مراکز و شبکه های بهداشت و درمان با هدف" اجرای نظام مراقبت پشه آئدس و کانون های محتمل این پشه در سالن اجتماعات معاونت بهداشت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه به اهمیت برنامه و وضعیت اپیدمیولوژیک پشه آئدس و بیماری های منتقله از آن در جهان توسط دکتر سربازی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت امور بهداشتی، پرداخته شد.

از آنجایی که تجارت بین الملل و جابجایی کالا های محتوی تخم پشه موجب گسترش پشه های ناقل بیماری می شود، کشانی مسئول برنامه بیماری های نوپدید معاونت امور بهداشتی اجرای مقررات بین‌المللی بهداشتی IHRدر راستای کنترل بیماری های منتقله از طریق ناقلین مطالبی عنوان نمود.

در ادامه جلسه فرنوش مسئول بیماری های منتقله از ناقلین معاونت امور بهداشتی به تشریح جزئیات برنامه مبارزه با آئدس، چگونگی اجرا و پیاده سازی نظام مراقبت پشه آئدس و اهمیت مراقبت حشره شناسی بیماری های منتقله از طریق آئدس در پیشگیری و کنترل بیماری دنگ، چیکونگونیا و زیکا پرداخت.

 

 


١٨:١٤ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٧٤١    /    تعداد نمایش : ١١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.