جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 430821
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار شبکه بهداشت شمیرانات

نشست گزارش اقدامات اجرائی پویش "همه باهم برای آگاهسازی،اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سرطان پستان"

اخبار شبکه بهداشت شمیرانات

نشست گزارش اقدامات اجرائی پویش "همه باهم برای آگاهسازی،اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سرطان پستان"

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، نشستی با حضور پروفسور اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان پستان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر شهریور فرماندارشمیرانات، دکتر حسینیان  عضو کمیسیون دگرگونی های اجتماعی یونسکو، دکترمهنام دبیر کمیته و مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکودر ایران، دکتر گوهر محمدی مسوول ثبت سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر فربخش رئیس گروه کنترل بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی، دکتر عموزاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، کارشناسان مسئول ستادی مرتبط با برنامه، مشاور فرهنگی فرمانداری، دکتر شاه بیگی فوق تخصص مغزو اعصاب در مورد اقدامات اجرائی  پویش "همه باهم برای آگاهسازی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سرطان پستان" در تاریخ 6/8/1397 برگزار شد.

در این نشست فرماندار شمیرانات ضمن تشکر از کلیه دست اندرکاران برنامه و تقدیر از مدیر شبکه بهداشت و درمان شمیرانات و کارکنان شبکه در اجرای این پویش ضمن تآکید بر اجرای هرچه بهتر این طرح، زن و سلامت وی را رکن اساسی توسعه جامعه دانست.

پروفسور اکبری ضمن استقبال از برنامه آگاهی رسانی، توجه ویژه انسانی اخلاقی به پدیده سرطان پستان، اهمیت آن و دقت در ارائه خدمت به بانوان بویژه در آموزش و آگاهسازی ایشان را ضروری دانست.

وی اهمیت بهداشت عمومی، مشارکت اجتماعی، همکاری کلیه دست اندرکاران، توجه به اخلاق پزشکی، تآکید بر مهارت حرفه ای تخصصی، سلامت اجتماعی و روانی، توجه به ریز مغذی ها در سنین نوجوانی را در آگاهسازی زنان درباره سرطان پستان مهم برشمرده و دقت در آموزش ضمن اجتناب از ایجاد استرس در زنان و آموزش صحیح خودآزمائی مستمر و بررسی تغییرات را امری ضروری دانست.

دکتر اکبری در این نشست نکات مهم آموزشی که لازمست ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درمانی بدان اشراف داشته باشند را متذکر شد و از دست اندرکاران پویش خواست که طبق پروتکل های علمی و با رعایت نکات اخلاقی پیش بروند.

 دکتر اکبری ضمن اعلام آمادگی مرکز تحقیقات سرطان پستان در پذیرش بیماران ارجاعی از شبکه بهداشت و درمان اظهار داشت: جهت کمک به نظام ارائه خدمت شبکه بهداشت شمیرانات با هماهنگی، روز و زمان ویژه ای را برای پذیرش موارد ارجاعی در نظر خواهند گرفت.

دکتر مهنام ضمن ابراز خرسندی از اجرای این پویش و هم راستا بودن این طرح با اهداف یونسکو، آگاهسازی زنان را بخش مهمی از برنامه های مرتبط با یونسکو دانسته و هدف مشترک را ارتباط بین پژوهش و تصمیم سازی دانست.

دکتر مهنام مشارکت یونسکو در این پویش را گامی درجهت اعتبار بخشی و نمایش هرچه بهتردستاوردهای این طرح در ارتقاء سلامت اجتماعی دانست.

سپس دکتر حسینیان به ارائه گزارشی از اقدامات مرتبط با برنامه و تطابق علمی محتویات و روش آموزشی در این پویش پرداخت.

دکتر عموزاده مدیر شبکه بهداشت شمیرانات ضمن تشکر از فرماندار شمیرانات بعنوان متولی آغازین برنامه و مطرح شدن خدمات شبکه بهداشت و درمان در سطح شهرستان به همت فرماندار این شهرستان، خواستار حمایت ها و پشتیبانی های مرتبط با برنامه بویژه مشارکت خیرین در تآمین نیازهای مرتبط با برنامه شد.

وی در ادامه از استراتژی های شبکه بهداشت از جمله تعامل با سایر سازمان ها و ادارات، آگاهسازی و تسهیلگری دختران جوان در برنامه سلامت جوانان بعنوان انتقال دهنده محتواهای آموزشی به مادران سخن گفت.

دکتر پارساپور نیز ضمن تشکر از دست اندرکاران برنامه از جمله معاونت بهداشتی، معاونت اجتماعی، مرکز تحقیقات سرطان پستان، سازمان های دولتی و غیر دولتی، سمن ها و...، در خصوص رویکرد صاحبنظران این حوزه بویژه دکتر اکبری در رعایت اصول ارائه مراقبت های اولیه، عدالت اجتماعی، همکاری، مشارکت اجتماعی و توانمندسازی، آگاهسازی، آموزش خودآزمائی پستان، آموزش سبک زندگی، تغذیه و بهداشت روانی مرتبط با سرطان پستان توضیحاتی بیان نمود.

وی در پایان استقبال مردم را در دو هفته اخیر مناسب دانسته و تلاش ارائه دهندگان خدمت را در برگزاری پویش قابل تقدیر دانست.

لازم بذکر است این پویش بطور مستمر تا بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

بازدید مشترک شبکه بهداشت و دستگاه‌های نظارتی شهرستان شمیرانات

بازدید مشترک سلامت محیط در منطقه گردشگری دربند با سایر دستگاه‌های نظارتی شهرستان برگزار شد.

در این بازدید کارشناس مسئول سلامت محیط شبکه، کارشناس بهداشت محیط مرکز خدمات جامع سلامت دربند به همراه نماینده فرمانداری، رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان، رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان و روسای اتحادیه اصناف از رستوران‌های منطقه گردشگری دربند بازدید نظارتی و بهداشتی انجام دادند. کارشناسان بهداشت محیط شبکه با استفاده از تجهیزات پرتابل بازرسی پاکیزگی ظروف پذیرایی رستورانها و مواد غذایی فرآوری شده را مورد پایش و ارزشیابی قرار داده و در موارد لزوم تذکرات بهداشتی را خاطر نشان ساختند.

 


٠٩:٤٤ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٦٩٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٦٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.