چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
برنامه ریزی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3714
جملات مدیریتی
 

معرفي واحدآمار

نگرش های نوين مديريتی بر اين امر واقف می باشد که سرعت تغييرات ، پيچيدگی ، رقابت سيل عظيم توليد و گردش اطلاعات در عصر حاضر سازمان را ملزم به نگرش مجدد در عملکرد ساختار و فعاليتهای خود می کند .

اگر بپذيريم که اطلاعات وسيله و ابزار تعيين کننده تصميم گيری نقطه اتکای استراتژيک است رساندن اطلاعات صحيح و به موقع به مديران ارشد و ميانی ، اجرائی نياز به ساماندهی داشته و بايد رساندن اطلاعات به صورت عملکردی بوده و تا حد ممکن جامع و خلاصه باشد . يکی از دلايل مهم وضعيت نابسامان اطلاعات و آمار در کشور فقدان يک نظام اطلاعات قوی و منسجم می باشد .

در اختيار داشتن اطلاعات ضروري ابزار مديريتي است در حال حاضر عدم وجود پوشش كامل سيستم شبكه در تمامي مناطق تحت پوشش و نيز عدم وجود نظام كارآمد جمع آوري ، دسترسي و تحليل اطلاعات مديران و تصميم گيران را در كليه سطوح با مشكل مواجه نموده است مجموعه تحت پوشش اين دانشگاه نيز از اين موضوع مثتثني نبوده و نياز به نظام جامع اطلاعات سلامت كاملا"‌ضروري است .

در بيان جايگاه آمار و اطلاعات می توان به چند نکته اشاره کرد :

 اطلاعات بايد طبقه بندی گردد . 

جريان داده ها امکان تصميم گيری های مطمئن را در يک سازمان بهم پيوسته فراهم می سازد .

صحت داده ها از مهم ترين اجزاء نظام اطلاعاتی می باشد .

عملکردی بــودن آمــار می تـوانــد در کارآئی و اثربخشی سيستم موثر بوده ومی تواند با تجزيه وتحليل داده ها  آگاهی مديران را افزايش داده و در کارآمدسازی نظام اطلاعات موثر باشد .

واحد آمار معاونت بهداشت با دو نیرو با اسامی فهیمه صالحیان و اعظم محمودی در ستاد معاونت مشغول به کار می باشند . نظارت  بر برنامه های 9 مرکز و شبکه تحت پوشش دانشگاه ( شمال – شرق – شمیرانات – ورامین – پیشوا – قرچک – پاکدشت - دماوند و فیروزکوه ) بر عهده این واحد می باشد .

دسترسی ها
 
 
 
 
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.