پنج شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٦ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 202
صفحه اصلي > پایگاه های برونسپاری > سؤالات متداول 
 

مراقب سلامت

پرسشگر همیشه پاسخگو

 

 

پرسش شماره ی 1  :  آیا مراقب سلامت می تواند بدون داشتن قرارداد با پیمانکار به فعالیت در پایگاه سلامت بپردازد؟

 

پاسخ: انجام کار در پایگاه سلامت منوط به داشتن قرارداد مدت دار می باشد و در غیر این صورت امری غیر قانونی صورت پذیرفته است. و طبق چک لیست نظارتی واحد پایش و نظارت ستاد گسترش معاونت بهداشتی دانشگاه شهید بهشتی، از پیمانکار متخلف  در نمره ی پایش کسر شده و به وی تذکر شفاهی و در صورت تکرار برخورد قانونی و کسور پرداختی خواهد شد. 

 

 

پرسش شماره ی 2  : آیا پیمانکار می تواند مراقب سلامت را مجبور به عقد قراردادی کند که در آن جمله ی زیر ذکر شده " پرداخت عیدی و پاداش پایان سال  با توافق طرفین انجام نخواهد شد" ؟

 

پاسخ:  قرارداد بین پیمانکار و مراقب سلامت، ذاتا" یک قرارداد تابع قانون کار می باشد.  در این نوع قرارداد، مراقب سلامت از تمامی مزایای حقوقی برخوردار می باشد. در صورتی که مراقب سلامت به هر دلیلی هر تبصره ای را در ذیل قرارداد اصلی امضا نماید مبنی بر دریافت یا انصراف از دریافت مبالغ یا مزایای قانونی خود، پی گیری هر نوع حقوق قانونی از عهده ی سازمانهای دولتی و نهاد های ذی ربط خارج خواهد شد.

 

پرسش شماره ی 3  :  در پایش های ستادی به کرات به سردرب اتاقهای اشاره می شود، فرمت صحیح چگونه است؟  

 

پاسخ: با توجه به همسان سازی در طرح تحول سلامت، لزوم به حضور شفاف نام  " مراقب سلامت " به عنوان خدمت رسان سطح 1 به مراجعین  می باشد. لذا،  در اتاقهایی که مراقبین مشغول به کار می باشند،  می بایستی  نوشته ای با این مضمون  و ساده و شفاف در سردرب اتاق نصب شده باشد:  :    "مراقب سلامت"

 

پرسش شماره ی 4  :  در چه صورت مراقب سلامت نمره ی کامل در هنگام پایش، از لباس فرم دریافت می کند؟

 

پاسخ: همه ی مراقبین سلامت در هنگام پایش باید لباس سرمه ای با نوار قرمز پوشیده باشند. فقط یک استثنا وجود دارد:  در صورتی که مراقب (ماما) در اتاق معاینه در حال  آی – یو – دی گذاری یا گرفتن اسمیر و انجام معاینه بوده و لباس فرم سفید بر تن دارد ( که البته لباس فرم سرمه ای خود را که در اتاق می باشد به رویت پایشگر می رساند)

 

 

پرسش شماره ی 5  :  آیا پایش  های ستاد های  مراکز / شبکه ها / معاونت بهداشتی  در پرداخت حقوق مراقبین سلامت تاثیر دارد؟

 

پاسخ: با توجه به اینکه عملکرد هر مراقب سلامت قابل استخراج از سامانه ی سیب می باشد، و 30% پرداخت در پایان هر فصل بر اساس  پایش پایگاه سلامت انجام می پذیرد.  کارکرد مراقبین سلامت هر پایگاه و خدمات انجام گرفته برای احتساب پرداخت از سامانه ی سیب قابل احتساب می باشد.    

 

 

پرسش شماره ی 6 :  آیا این مسئله صحت دارد که در بعضی از پایگاهها به برخی از مراقبین سلامت بیش از   یک میلیون و چهارصد هزار تومان  پرداخت می گردد؟

 

پاسخ در برخی از پایگاه های سلامت، پیمانکاران برای ایجاد انگیزه و افزایش تعداد مراجعین و همچنین افزایش بار مراقب، اقدام به ابتکاراتی نموده اند. از جمله تغییر در میزان پرداخت ها، به طریقی که از مقدار تعرفه ی قرارداد کل دانشگاه شهید بهشتی عدول نشود.

 

 

پرسش شماره ی 7 :  آیا به محض شروع به کار مراقب در پایگاه، باید قرارداد بین پیمانکار و مراقب سلامت بسته شده باشد و به امضا طرفین رسیده باشد؟ و آیا دوره ی آموزشی مراقب سلامت نیز جزو این زمان محسوب می شود؟

 

پاسخ: به محض اینکه مراقب سلامت به عنوان کارآموز مرحله ی اول آموزش به ستاد شبکه معرفی می گردد وتوسط ستاد شبکه  در لیست آموزش ها قرار می گیرد( چه در حال آموزش در کلاس آموزشی باشد و چه در حال کار در پایگاه سلامت ) ، باید توسط پیمانکار مورد عقد قرارداد قرار گیرد و نمونه ای از این قرارداد در پایگاه برای پایشگر ستادی در دسترس باشد تا در چک لیست پایش نمره ی آن لحاظ گردد. و در تمام این مدت پرداخت حقوق طبق این قرارداد باید انجام پذیرد.

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.