سه شنبه ٠١ خرداد ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 352719
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه و سرپرستان مراکز تابعه شبکه بهداشت شمیرانات برگزار شد

نشست هماهنگی و ارتقاء کیفیت اجرای طرح ملی غربالگری سرطان کولورکتال

نشست هماهنگی و ارتقاء کیفیت در مورد اجرای برنامه غربالگری سرطان  کولورکتال با هدف بررسی نقاط قوت و مشکلات اجرایی برنامه و با حضور رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر و کارشناس برنامه ثبت و غربالگری سرطانها معاونت امور بهداشتی دانشگاه و سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت تابعه شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، کارشناس مسئول بیماری ها، کارشناس مسئول گسترش و کارشناسان بیماریهای غیرواگیر ستاد شبکه شمیرانات برگزار شد.

در ابتدای نشست، دکتر ناصری نیا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شمیرانات ضمن خوشامد گویی به حاضرین جلسه، بر اهمیت روزافزون بیماریهای غیرواگیر و نیز تشخیص زودرس آن ها و با تأکید بر سرطان ها مطالبی را ایراد نمود.

در ادامه دکتر فربخش رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر معاونت، با تأکید بر اهمیت برنامه غربالگری سرطان کولورکتال، خواستار اهتمام جدی همکاران درگیر در برنامه شد. وی در ادامه با اشاره به نقش کارشناسان ستادی و مراقبین سلامت در موفقیت این برنامه، عنوان کرد که لازم است تمامی مسئولین مراکز، مراقبین سلامت و کارشناسان درگیر در برنامه از دستورالعملها و جزئیات طرح آگاهی کامل داشته باشند.

همچنین دکتر فربخش لزوم انجام پیگیری های فعال توسط مراقبین سلامت جهت انجام بهینه برنامه و نیز پایشهای هفتگی توسط کارشناسان ستاد شبکه بهداشت و درمان شمیرانات را یکی دیگر از پیش نیازهای موفقیت برنامه برشمرد.

در ادامه اکبری، کارشناس برنامه ثبت و غربالگری سرطان ها در معاونت امور بهداشتی به تشریح دستورالعمل ها و فرمهای ارجاع برنامه غربالگری سرطان کولورکتال پرداخت.

در پایان روسای مراکز خدمات جامع سلامت مجری طرح، سوالات و نقطه نظرات خود را در خصوص مشکلات برنامه و اجرای طرح بیان کردند.

لازم به ذکر است دستورالعملها و فایلهای آموزشی مربوط به برنامه غربالگری سرطان کولورکتال در پورتال معاونت امور بهداشتی و در بخش گروه بیماری های غیرواگیر قابل دسترسی می باشد.

نشست هماهنگی و ارتقاء کیفیت اجرای طرح ملی غربالگری سرطان  کولورکتال
نشست هماهنگی و ارتقاء کیفیت اجرای طرح ملی غربالگری سرطان  کولورکتال


١٤:٣٦ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٤٥٠٦١    /    تعداد نمایش : ٢٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری اسلامی- طبقه پنجم-معاونت امور بهداشتی

تلفن : 66729531 - 021
پست الکترونیک : doh.feedback@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.